Bár a fehérneműs bejegyzés kommentjei közt kiderült, hogy mosás terén nem én vagyok az orákulum, azért megosztom a tippeket, amik nálam beváltak az évek során - aztán lehet a megjegyzések között kiegészíteni, hadd tanuljak én is:
- Ha valami foltos lesz, kezeld azonnal. Áztasd be, vagy spricceld be folttisztítóval. Legjobb, ha utóbbit a közvetlenül a szennyeskosár mellett tartod.
- Ha esetleg fehér ruhát sikerült lepöttyintened, adj hálát az egeknek - lehet hipózni! A vaníliasárga alapra került pörköltszafttól sokkal nehezebb lenne megszabadulni.
- A sárga dezodorfolt nem és nem jön ki a blúzok hónaljából. Sajnálom.
- Ha te is utálod a folyékony mosószer adagolókupakját mosogatni, a mosószer kimérése után egyszerűen dobd a ruhák közé azt is, és úgy indítsd a programot. A végén majd kiveheted tisztán.
- Amikor inget mosok, mindig bedobok egy nem fehérítő fertőtlenítő tablettát a gépbe (nálam neomagnol, és ajándékba szoktam kapni). Így nem marad a hónaljuk büdös (ami persze általában vasaláskor derül ki).
- A sófoltos bőrcsizmát így kezelem: először letörlöm vizes ronggyal, aztán higított ecettel, és amikor megszáradt, jöhet a cipőkrém vagy az olívaolaj (ha olyan különleges színe van, amilyen színű cipőkrémet nem kapni). Garantáltan megszűnnek a ronda fehér foltok.
- Ha valamilyen ruhadarabbal kapcsolatban nem vagy biztos a kezelésben, mosd kézzel langyos vízben - abból még nem volt baj. Icipici felrőrészek sajnos már kerültek ki a mosógépből, nagy meglepetésemre...
- Farmernadrágot mindig kifordítva mosok, így nem fakul annyira.
- A folttisztítással kapcsolatban egyetlen bevált tippem van: ha zsírpöttyökkel küszködsz, tegyél mosogatószert a ruhadarabra.
- A vasalóba desztillált vizet tölts, de tényleg. Tovább él a vasalód. Egyébként pedig utálatos dolog, ha egy-egy gőzspricc után kiprüszköli a lukakon a ronda kis sötét vízkődarabokat.















